ROBOR a ajuns la cel mai mare nivel din ultima lună şi jumătate

Indicele ROBOR la trei luni, în funcţie de care sunt calculate dobânzile la majoritatea creditelor în lei, a crescut la 3,10%, cel mai mare nivel din ultima lună şi jumătate, scrie Antena3.ro.
De asemenea, marţi, ROBOR la trei luni a urcat la 3,07%. Miercuri, acest indice a crescut la 3,10%, cel mai mare nivel din 14 august, când a fost tot 3,10%, potrivit sursei citate.
Totodată, miercuri, indicele ROBOR la șase luni a crescut de la 3,15% la 3,16%. Acesta este cel mai mare nivel din 27 august, când a fost tot 3,16%.

Cele mai citite din ultimele 7 zile

REPORTAJ DE CĂLĂTORIE & ÎNSEMNĂRI GASTRONOMICE. Sardinia secretă: De la aurul alb din Sant’Antioco la mireasma de mirt din Muravera

Există călătorii care se măsoară în kilometri și călătorii care se măsoară în emoții, arome și întâlniri memorabile. Aventura noastră în Sardinia aparține din plin celei de-a doua categorii

Decuplarea de fondurile europene: risc sau oportunitate ratată?

Ștefan-Radu Oprea | Senator, membru al Comisiei pentru Politică...

Auchan va deschide un nou magazin în cartierul rezidențial One Floreasca City

Auchan România va deschide împreuna cu One Properties un...

La ce preț începe România să lase mașina acasă?

Creșterea prețului carburantului este, în teorie, una dintre cele...

Penurie sau construcția unei percepții care justifică prețuri mai mari în România?

În ultimele zile, piața carburanților din România a fost...

Cele mai recente

Articole relevante

Categorii